loginet_shop.general-error

Leesés elleni védelem

Fontos vagy nem? Ha igen, mennyire? Mi lehet a megoldás?

 

Mostani cikkünkben szeretnénk egy rendkívül fontos, de sok esetben elmaradó vagy nem elég nagy figyelmet kapó témáról beszélni, ez pedig a leesés elleni védelem. Tudjuk, hogy a már évek óta pörgő építőipar az arany korát éli manapság. Rengeteg, de rengeteg beruházás és újszerű építkezés ment végbe ezen idő alatt, mely óriási  pénzmozgásokat jelentett az iparnak Magyarországon. De mint tudjuk, ez nem csak erről szól. Fontos szem előtt tartanunk mint munkáltató vagy befektető, hogy ezeknek a monumentális épületeknek a felépítésének fő alapkövei a munkások. Azok a munkások és munkavállalók, akik életüket kockáztatva sokszor daru magasságból lógnak egy épület oldalán vagy járnak kelnek egy-egy rönkön, pallón a magasban.

Nem szabad elfelejtenünk, hogy ezeket az embereket sok esetben várják otthon családjuk, rokonaik, gyerekeik, ezért, is nagyon fontos, hogy biztosítani tudjuk, hogy megélhetésükhöz szükséges kicsit sem veszélytelen munkát biztonságban végezzék. Nem mellesleg a 1993. évi XCIII. törvény szerint állampolgári és foglalkoztatói kötelességünk is a biztonságos munkakörülmények biztosítása. Ha ezeknek nem teszünk eleget súlyos költségvetési deficitbe kerülhetünk könnyedén, hiszen kellően borsos bírságokat és díjakat szabnak ki, azokra akik nem tettek meg mindent az előírások betartásáért. Kik is? Az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelősség, akik elsősorban nemzetgazdasági ágazatokban működő cégeknek a tevékenységükhöz előírt felszereléseket ellenőrzik nagy odafigyeléssel,  vagy rendszeresen azokat figyelik meg akiknél már fordult elő olyan, hogy hiányosságok vagy nem megfelelő körülmények között dolgoztattak embereket. Másodsorban szúrópróba-szerűen szoktak már régebben megalakult vagy bírságot még nem kapott cégekhez is kimenni ellenőrizni. Ezek az ellenőrzések általában építkezési területeken, rákkeltő vagy egyéb egészségre veszélyes vegyszereket használó gyárakban és helyszíneken, karbantartási és bányászati tevékenységet érintő területeknél, valamint a húsfeldolgozóknál, az egészségügyi és szociális intézményeknél, a hipermarketeket érintőknél, illetve a kedvezőtlen klímakörnyezetet károsító hatású területen végzett munkafolyamatokat érinti.

 

Fontos megjegyezni, hogy nem mindegy milyen lépéseket teszünk a balesetek elkerülése érdekében, hiszen a megoldás több oldalú is lehet. Többek között lehet alkalmazni továbbképzéseket a munkavállalók körében, balesetvédelmi programokat, de ezek mellett elengedhetetlen a minőségi felszerelés beszerzése.

Ilyen elengedhetetlen védő és baleset megelőző felszerelés termékcsoportok a következők lehetnek:

·        Hámok és övek,

·        Horgonyzóhelyek,

·        Táskák,

·        Csatlakozók,

·        Energiaelnyelők,

·        Esésgátló készletek,

·        Esésgátlók,

·        Tűzmentes tartományi készletek,

·        Zsinórok és munkapozícionáló zsinórok,

·        Terhelésgátlók,

·        Mentő és kötélbejárás.

 

Ezen kockázatok mindegyikére van egy KRATOS SAFETY megoldás

A KRATOS SAFETY termékcsalád az alaptól a késztermékig integrált ipari alapanyagokkal, laboratóriumi minősítéssel, tervezőkkel és technikusokkal rendelkezik, így a KRATOS SAFETY termékcsalád az európai szabványok és a felhasználók kényelmével és ergonómiájával kapcsolatos elvárásainak teljesmértékben megfelel.

A KRATOS SAFETY mélyen elkötelezett a „ safety for life ” filozófiája mellett (mely az emberi élet fontosságát emeli ki a munkahelyen) elköteleződése alapján az innovációra, az értékteremtésre, a minőségi túlórákra, a tervezési és gyártási szakértelemre összpontosító szolgáltató.

Meggyőződésük, hogy a biztonság minden magaslati munkakörnyezetben elsőbbséget élvez.
A kényelem és az ergonómia tehát elengedhetetlen számukra: a kényelmesebb személyi védőfelszerelések (PPE) mindig szívesebben viselhetők, és ennek eredményeképpen viselője biztonsága maximálisra emelkedik bármilyen munkafolyamat végzése közben.