loginet_shop.general-error

Munkavédelmi cipők munkakörnyezetük szerint

Útmutató: milyen munkaközeghez milyen cipőt érdemes választani

Listánk első helyére a leggyakoribb baleseti forrást tettük, mely a leeső vagy repülő tárgyak környezetében történő balesetek lehetnek. Gyakori előfordulása mögött meghúzódó ok lehet az általános magas fluktuáció és a magas foglalkoztatottság aránya az ilyen környezetben dolgozók körében. Ilyenek lehetnek, például logisztikai és építőipari területek. Ezen helyeken dolgozóknak a sok mozgó dinamikus tevékenység és gép/járművek forgalma miatt általában acél orrú munkavédelmi cipőket ajánlunk,  ami megfelelően védi a lábat az esetleges sérülésektől. E cipők orrmerevítői készülhetnek fémmentes kompozit anyagból is, melynek előnye abban rejlik, hogy könnyebb akár harmadával is mint acélból készülő társa. 

Következő környezeti veszély faktor lehet a talp átszúrása, mikor a dolgozók ráléphetnek éles tárgyakra, vagy felülről érheti lábaikat baleset éles tárgyakkal. Ilyen esetekbe cipőnek nagy teherbírású talppal ellátott és vastag anyagból készült cipőket ajánlunk, mert ezek adják a legnagyobb védelmet. Az ilyen cipők talpa általában két féle anyagból készülhetnek, kerámia szálas talpakkal mellyel a legtöbb Puma Safety termékcsaládunk rendelkezik, vagy acél talpakkal. Különbségük abban rejlik, hogy míg a kerámia szálas talpú cipők könnyedén hajlanak, addig acél talpas társai nem. Ezeket az úgynevezett talpátszúráselleni védelemmel ellátott munkavédelmi cipőkként találhatjuk meg a boltokban. 

Az elektromos veszély elleni védelemmel ellátott munkavédelmi cipők az elektromos környezetben való helytállást támogatva és annak energiáinak elvezetése végett bőrből, gumiból vagy egyéb más elektromosságot nem vezető anyagokból készülnek, ezáltal a statikus szikrák előfordulási esélyei csekélyek munkavégzés során, így elkerülhető az elektromos kisülés vagy elektromos áramütés általi szervi vagy idegsérülés. Ezeket antisztatikus lábbelikként ismerhetik már Tőlünk.

Gyakori előfordulást mutatnak még a csúszások, botlások vagy esések munka közben, amik évente rengeteg balesethez vezetnek. Ezek megelőzésére a munkáltatók alkalmazhatnak különböző csúszásgátló padlószalagokat és felszereléseket a munkakörnyezetben. De ha biztosra akar menni mindenképpen ajánlunk csúszásmentes tapadást támogató biztonsági cipőket, amikkel megelőzhetik a leesést létrákról szabadtéren vagy csúszós burkolatokon. Ezzel megelőzhető akár a kisebb balesetek által történő rándulások, bokafájdalmak, amik ellenkezőesetben megkeserítheti munkafolyamatainkat. Ezen cipőket SRO minősítést kapnak, amin belül is még kettőt szokás használni, az SRA-t, ami az erősebb tapadású cipőket jelenti, és az SRC minősítésűeket, amik az SRA-nál gyengébb, de még mindig megfelelő csúszás elleni védelemmel látja el viselőjét. 

Furcsa lehet de nem elhanyagolható a fáradtság megelőzése sem. Ugyan, ennek oka nem mindig a közvetlen környezetben keresendő, sokszor a magas munkaerőhiány, hosszadalmas munkaidők vagy túlórák hatása, ugyanakkor ugyanúgy fontos tényező lehet munkavédelmi cipő vásárlásakor. Sajnos a régi cipők tervezésekor a kényelemre és az ergonomikus kialakításra nem sokat gondoltak, de ma már kaphatók olyan munkavédelmi bakancsok és cipők, melyekkel a láb és a gerinc kevésbé fárad el. Több cipőnk is rendelkezik olyan speciális talpközéppel, amik párnázottsága lehetővé teszi, hogy talpad izmai úgy érezhessék mintha puha párnákon lépkednének. Emellett a Puma Safety termékcsaládunknak vannak olyan cipői is, melyek a lépési energia 60%-át visszatérítik a lábnak ezzel megkönnyítve a sok járással járó munkavégzést és ízületei védelmét. Az ilyen és hasonló cipők vásárlása hosszú távon is kifizetődők, megelőzik a krónikus váz- és izomrendszeri betegségeket, mint például a krónikus derékfájást. Mindemellett a munkaadó is örülhet, hiszen munkavállalói hatékonyágát is növeli.

Következő témánk kissé egyedibb munkakörnyezetről fog szólni ez pedig a hőállást igénylő munkakörnyezet. Az ilyen munkavédelmi cipőket HRO minősítésüknél fogva lehet felismerni a boltokban. Fontos, hogy nem csak a szokványos értelemben ismert lángra kell gondolni, hanem azokra az égési balesetekre is melyeket vegyi anyagoktól szenvedhetünk el, akár olyan általános anyagtól, mint a forró cement vagy az olvadt fém. Hasonló sérülések elkerülése érdekében fontos, hogy olyan cipőt válasszunk ami kellően fedi a lábat ahhoz, hogy az esetleges munkaeszközből vagy gépből kifröccsenő anyagot felfogja a bőrhöz való érintkezéstől, és annak paraméterei nagyfokú hőállóságot mutassanak mint például a Puma Airtwist Blue Low cipőnk, ami 300°C-ig biztosítja ezt a tulajdonságot. 

Tekintse meg munkavédelmi cipőink széles választékát!